سایر صنایع

به طور معمول کاربردهای پاشش حرارتی در بازسازی و مقاوم سازی رنج وسیعی از قطعات در حال چرخش و در حال حرکت ماشین ها و تجهیزات از هر نوعی می باشد، شامل می شود که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

وسایل حمل و نقل زمینی و ریلی، کشتی ها، هواپیماها، پمپ ها، شیرها، تجهیزات چاپ، موتورهای الکتریک، ماشین های تولید کاغذ، کارخانه های مواد شیمیایی، ماشین آلات صنایع غذایی، ماشین آلات استخراج معادن، کشاورزی، قالب های ریخته گری ، کشش سیم، ماشین آلات خاکبرداری، بازسازی توربین های تولید انرژی و صنایع هوایی، ارابه فرود هواپیما و عملاً هر تجهیزی که در معرفی سایش ، فرسایش و خوردگی باشد.

پوشش دهی می تواند با استفاده از فرآیند HVOF، پلاسما اسپری، پاشش شعله ای یا قوسی انجام شود و متریال هایی مثل فولادها، آلیاژهای نیکل، آلیاژهای کبالت، کاربیدها، فولادهای زنگ نزن، برنز، مس و بسیاری از مواد دیگر می توانند توسط پاشش حرارتی، پوشش دهی شوند.

از قطعات جدیدی که پاشش حرارتی، خواص بهبود یافته ای برای سطح آنها فراهم می کند، می توان گیت و بال ولو، مته های حفاری صخره، مته های حفاری برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، پیستون رادهای هیدرولیک، غلطک های چاپ، عایق کننده های مایعات، محفظه احتراق و پره توربین اشاره نمود.

پوشش های پاشش حرارتی در رنج وسیعی از قطعات که در شرایط نامطلوب یعنی جایی که سایش، خوردگی یا دمای بالا دست به دست هم می دهند تا عمر قطعه را کاهش دهند، مورد استفاده قرار می گیرند. طول عمر قطعه با استفاده از روش های HVOF، APS، Flame، Arc و استفاده از پوشش هایی مثل فلزات، سرامیک یا کاربیدها افزایش می یابد.